Lütfen Türkçe Versiyon için Tıklayınız >>>Please Click Here for English Version >>>
ANASAYFA FAALİYETLER HAKKIMIZDA İLETİŞİM KURULLAR LİNKLER ÜYELİK BAŞVURUSU ÜYELİK KOŞULLARI ÜYELER
Lütfen Tüm Faaliyetler için Tıklayınız >>>
I. ULUSAL AİLE VE EVLİLİK TERAPİLERİ SEMPOZYUMU
I. Ulusal Aile ve Evlilik Terapileri Sempozyumu, 2000 yılı Şubat ayında İstanbul'da gerçekleştirilmiştir. Sempozyuma, 150 uzman ve meslektaş katılmıştır. Aile ve çift terapilerinin yanı sıra, grup terapileri, seks terapisi ve psikotiklerde aile terapisi de, farklı özellik ve tanımları ve tümleyici özellikleri de sempozyum bünyesinde yer almıştır. Yurt çapında katılımla zenginleşen Ulusal Sempozyum, derneğimizin faaliyet planı dahilindeki Ulusal Kongre'lere zemin oluşturmuştur.
Detaylar...
I. ULUSAL AİLE VE EVLİLİK TERAPİLERİ KONGRESİ
Derneğimiz tarafından düzenlenen I. Ulusal Aile ve Evlilik Terapileri Kongresi, 8-9-10 Mart 2002'de, İstanbul Boğaziçi Üniversitesi Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilmiştir.
Detaylar...
II. ULUSAL AİLE VE EVLİLİK TERAPİLERİ KONGRESİ
II. Ulusal Aile ve Evlilik Terapileri Kongresi, 7-8-9 Mart 2003'de İstanbul Boğaziçi Üniversitesi Kültür Merkezi'nde düzenlenmiştir. Kongre, 60'ı konuşmacı olmak üzere, yaklaşık 300 kişinin katılımıyla gerçekleştirilmiştir.
Detaylar...
XIV. IFTA DÜNYA AİLE TERAPİSİ KONGRESİ
Aile ve Evlilik Terapileri Derneği (AETD) ile International Family Therapy Association (IFTA), 24-27 Mart 2004'te, İstanbul'da, XIV. IFTA Dünya Aile Terapisi Kongresi'ni gerçekleştirmişlerdir.
Detaylar...
III. ULUSAL AİLE VE EVLİLİK TERAPİLERİ KONGRESİ
25-26-27 Mart 2005’te İstanbul’da, Boğaziçi Üniversitesi Garanti Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilmiş olan III. Ulusal Aile ve Evlilik Terapileri Kongresi’nin teması “Entegratif Oryantasyon ve Terapi”dir.
Detaylar...
IV. ULUSAL AİLE VE EVLİLİK TERAPİLERİ KONGRESİ
16-17-18 Mart 2007'de İstanbul'da Boğaziçi Üniversitesi Garanti Kültür Merkezi'nde IV. Ulusal Aile ve Evlilik Terapileri Kongresi gerçekleştirilmiştir. Kongre teması "Sistemikten Dinamiğe" olarak belirlenmiştir. 80 civarı konuşmacı olmak üzere, kongreye 350 kişi katılmıştır.
Detaylar...
V. ULUSAL AİLE VE EVLİLİK TERAPİLERİ KONGRESİ
Aile ve Evlilik Terapileri Derneği (AETD) tarafından, 13-14-15 Mart 2009'da, İstanbul Teknik Üniversitesi Maslak Kampüsü Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde (SDKM), V. Ulusal Aile ve Evlilik Terapileri Kongresi gerçekleştirilmiştir. Bu yıl kongremizin teması “Terapide Post-Yapısalcılık ve Sonrası“ olarak belirlenmiştir
Detaylar...
VI. ULUSAL AİLE VE EVLİLİK TERAPİLERİ KONGRESİ
Aile ve Evlilik Terapileri Derneği (AETD), 14-15-16 Ekim 2011’de, VI. Ulusal Aile ve Evlilik Terapileri Kongresi’ni düzenlemiştir. İstanbul Teknik Üniversitesi Maslak Kampüsü Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde (SDKM) gerçekleşen olan kongrenin teması “Psikoterapist Kimliği” olarak belirlenmiştir.
Detaylar...
VIII. EFTA AVRUPA AİLE TERAPİSİ DERNEĞİ KONGRESİ
Aile ve Evlilik Terapileri Derneği (AETD) ,24-27 Ekim 2013 tarihinde, İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezi'nde, Avrupa Aile Terapileri Derneği (European Family Therapy Association) EFTA'nın VIII. Kongresi'ne ev sahipliği yapmıştır.
Detaylar...
Derneğimiz ile ilgili haberler için listemize üye olunuz.
Lütfen Dernek ile ilgili Hakkımızda Kısmı için Tıklayınız >>>
I. ULUSAL AİLE VE EVLİLİK TERAPİLERİ KONGRESİ
Ana Sayfa > Seçtiğiniz Site Kısmı > 

Derneğimiz tarafından düzenlenen I. Ulusal Aile ve Evlilik Terapileri Kongresi, 8-9-10 Mart 2002'de, İstanbul Boğaziçi Üniversitesi Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilmiştir.

Ülkemizde son yıllarda önemi giderek artan Aile ve Evlilik Terapileri konusunda, paylaşım ve eğitim yönündeki ihtiyaçlara cevap vermeyi hedeflemiş olan I.Ulusal Aile ve Evlilik Terapileri Kongresi'ne; psikiyatr, aile hekimi, psikolog, psikolojik danışman, sosyal hizmet uzmanı ve psikiyatri hemşiresi ile bu meslek gruplarına ait öğrencilerin de içinde bulunduğu, 50'si konuşmacı yaklaşık 300 kişi katılmıştır.

DÜZENLEME KURULU

Başkan
Murat Dokur
Genel Sekreter
Serdar Kip
Sayman
Oya Fidanoğlu
Zülfiye Kaya
Üyeler
İrem Bray
Yavuz Erten
Esra İşmen
Rosita Kastro
Emre Konuk
Yael Profeta
Nuşin Sarımurat Baydemir
Mehmet Z. Sungur
Derya Vural
 

DANIŞMA KURULU

Deniz Altınay
Aysel Özlü
Ayşe Rodopman Arman
Ayten Zara Page
Deniz Aşıcı Şerifsoy
Fatma Torun Reid
Nevin Eracar
Aynur Ünal
Sevil Bremer
İnci Vural
Cafer Çataloluk
Ümit Eren Yurtsever
Hülya Deniz
Mehmet Zararsızoğlu
Feriha Dildar
Nevin Dölek
Nilhan Eser
Işık Görker
Yeşim Korkut
Kemal Kuşçu
Leyla Navaro
 
BİLİM KURULU
 
Asena Akdemir
Aliye Mavili Aktaş
Cahide Aydın
Işıl Bulut
Füsun Çuhadaroğlu
Serdar Değirmencioğlu
İnci Doğaner
Hürol Fışıloğlu
Hüray Fidaner
Güler Fişek
Nuran Hortaçsu
Cem İncesu
Arşaluys Kayır
Emine Zinnur Kılıç
Serap Nazlı
Ümran Korkmazlar Oral
Ferhunde Öktem
Haluk Özbay
Armağan Yücel Samancı
Diane Sunar
Ceylan Daş Tuğrul
Runa Uslu
Ayşe Yalın
Yankı Yazgan
Mustafa Yıldız
Sunum özetleri için lütfen tıklayınız...